Jak się reklamować, żeby zdobyć klientów?

Biznes konsultingowy, który założyłeś odniósł sukces. Masz już swoich stałych klientów. Przedsiębiorcy, z którymi współpracujesz polecają Cię innym. Jednak właśnie zatrudniłeś nowego pracownika i chciałbyś zdobyć kolejnych klientów.

Jest wiele metod, żeby przyciągnąć a także zatrzymać klienta.

Ulotki reklamowe

W ulotce koniecznie powinno się znaleźć:

– jakie usługi oferujesz,

– czemu jesteś najlepszy w swoim fachu,

– kilka powodów, dla których warto Cię zatrudnić,

– krótka informacja o Tobie,

– parę słów o tym, kim są Twoi inni klienci.

Ulotka powinna zawierać istotne informacje a zarazem być zwięzła. Sprawdź dokładnie czy w broszurze nie ma literówek i innych błędów!

Cold calling

Cold calling to praktyka stosowana do kontaktowania się z klientem, żeby zaproponować mu usługi lub produkty. Zazwyczaj klient nie spodziewa się telefonu. Przed odbyciem takiej rozmowy dobrze jest przygotować skrypt tego, co się zamierza powiedzieć. Warto przećwiczyć ten scenariusz kilkukrotnie, aby brzmieć pewnie i przekonująco. Zastanów się, co powiesz potencjalnemu klientowi w różnych sytuacjach. Bądź kreatywny i uśmiechnięty. Uśmiech, wbrew pozorom, „słychać” podczas rozmowy telefonicznej. Ogranicz dni, w które wykonujesz cold calling do kilku w miesiącu. Nastaw się pozytywnie i dzwoń do ludzi z pozytywnym nastawieniem i wiarą, że uda Ci się zdobyć nowego klienta.