Najpopularniejsze pomysły na biznes doradczy

Każdy może być konsultantem w dowolnej dziedzinie, o ile posiada specjalistyczną wiedzę na konkretny temat. Poniżej znajduje się lista najpopularniejszych pomysłów na biznes doradczy.

1. Konsultant informatyczny – jeśli znasz się na technologiach informatycznych i potrafisz opracować strategie wdrażania systemów informatycznych do firm powinieneś zainteresować się doradztwem technologicznym. Najczęściej wyszukiwany konsultant.

2. Konsultant biznesowy – jeśli masz smykałkę do zakładania biznesu, ta branża jest stworzona właśnie dla Ciebie. Ta gałąź konsultingu zajmuje drugie miejsce pod względem wyszukiwania.

3. Konsultant zajmujący się księgowością – prowadzenie księgowości dotyczy każdej firmy, niezależnie od jej wielkości. Doradca księgowy zajmuje się wypłacaniem pensji, podatkami, raportami, itp. Jesteś zainteresowany?

4. Konsultant od reklamy – tutaj potrzebny jest ktoś ze wszech miar kreatywny i potrafiący wymyślać chwytliwe tytuły, kampanie, plakaty.

5. Konsultant HR – Human Resources, czyli zasoby ludzkie. Dopóki ludzie będą pracować, dopóty ten doradca będzie miał pracę. Zapobieganie problemom pracowników w miejscu pracy jest głównym zadaniem tego konsultanta.

6. Konsultant od wnętrz – czyli inaczej projektant lub dekorator wnętrz. Nie wszyscy mają smak i gust. Czasem klienci mają wizję domu czy mieszkania, lecz nie wychodzi ona tak, jakby chcieli. Wtedy zatrudniają kogoś, kto się na tym zna i wie, że najnowszym trendem w kolorystyce jest ultraviolet.

7. Konsultant ogrodniczy – potrzebny każdemu, kto marzy o ogrodzie jak z katalogu a nie lubi tytłać się w ziemi, nie ma ręki do kwiatów lub nie lubi robactwa. Jeśli Tobie nie sprawia problemów dotykanie ziemi i stworzątek w niej żyjących, to jesteś na dobrej drodze do sukcesu. W ostateczności przygotuj tylko plan zagospodarowania przestrzeni wokół domu a resztę zleć komuś nnemu.

8. Konsultant kariery – dla osób, które nie są pewne swoich wyborów i ścieżki kariery. Dla osób niezdecydowanych, które potrzebują pokierowania i zapewnienia, że idą w dobrym kierunku.

9. Konsultant ubezpieczeniowy – każdy potrzebuje ubezpieczenia i każdy potrzebuje doradcy w tej kwestii. Wśród mnogości ofert firm ubezpieczeniowych, można łatwo trafić na minę, jeśli nie jest się na bieżąco w temacie.

10. Konsultant komputerowy – zarówno jeśli chodzi o sprzęt komputerowy jak i o oprogramowanie. Dla doradców w tym zakresie zawsze znajdzie się praca. Może masz ochotę zacząć biznes w tym kierunku?

11. Konsultant od publikacji – zawsze warto mieć sprawdzonego konsultanta, jeśli chodzi o publikowanie treści na temat przedsiębiorstwa w gazecie, magazynie, książce, broszurze, itp.

12. Konsultant piszący teksty – obecnie jest duże zainteresowanie pisaniem na zlecenie. Wystarczy znaleźć kogoś, kto oczekuje takich usług i można działać.